Wydarzenie

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej _ stadium. etap I

spektakl inspirowany twórczością Magdaleny Abakanowicz

choreografia: Anna Żak
scenografia: Anna Żak i Daria Dziedzic
współpraca techniczna, realizacja świateł : Grzegorz Polak
muzyka: To Rococo Rot
wizualizacje: Agnieszka Samonek, Agnieszka Wielgosz
tancerze: Aleksandra Doropowicz, Ewelina Drzał, Agnieszka Duda, Dominika Jarosz, Justyna Konstańczuk, Małgorzata Krasowska, Małgorzata Kwiecień, Beata Mysiak, Sylwia Sokołowska, Karolina Sularz, Dorota Świć-Kęcik
czas: 35 minut
premiera: XII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Lublin, listopad 2008
rys.: Anna Golonka

Moje formy to kolejne skóry, które z siebie zdejmuję, znacząc etapy mojej drogi.
/ Magdalena Abakanowicz

„stadium” to etap pracy choreograf Anny Żak i tancerzy GTWPL nad obszernym tematem twórczości Magdaleny Abakanowicz, a także własnych odczuć związanych z wielką bryłą w przestrzeni, realną lub nierealną, mającej charakter przytłaczającej i wszechogarniającej masy.

Pierwszy etap „stadium” posługuje się bardziej tłumną formą i wyłaniającymi się i zanikającymi kształtami. To dopiero wstęp do indywidualizacji, do znalezienia lub odzyskania tożsamości…być może nigdy niemożliwej…być może zawsze obecnej. Pierwszej interpretacji towarzyszy lęk przed tym, co „tłumne”, potężne, nieuniknione i tajemnicze, co wyziera z kątów podświadomości.

Wizualizacje pod kierunkiem realizatorów spektaklu są autorstwa studentek wydziałów artystycznych w Lublinie oraz Poznaniu – Agnieszki Samonek i Agnieszki Wielgosz. Rozpoczynają tym samym przygotowania do swoich prac dyplomowych, i w kolejnych stadiach spektaklu będą kontynuowały podjęte tematy wizualizacji.

Zdjęcia