Wydarzenie

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej _ Tak trochę – PREMIERA

choreografia: Hanna Strzemiecka
muzyka: Luis Sclavis
występują: Agnieszka Krzywicka, Sylwia Stelamszczuk, Irena Ślepaczuk, Anna Żak, Wojciech Kaproń

„znam ją … tak trochę. I dobrze mi…”

Grupa istnieje przy Politechnice Lubelskiej od 1977 roku, przez ostatnie siedem lat kierowana jest przez Hannę Strzemiecką. Te ostatnie lata to wypracowanie własnego rozpoznawalnego stylu opartego na wszechstronnym treningu ciała i unikalnym sposobie budowania ruchu. Choreografie dotykają istotnych problemów egzystencjalnych, zadają prowokujące pytania dotyczące kondycji człowieka we współczesnym świecie, ale unikają prostych odpowiedzi. Czasem nie dają odpowiedzi w ogóle.

Grupa Tańca Współczesnego uczestniczy w spotkaniach i festiwalach w Polsce i na świecie, w kolejnych latach pięciokrotne była laureatem Międzynarodowych prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu w roku 2000 otrzymała nagrodę za poszukiwania teatralne podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Uniwersyteckich w Monastyrze w Tunezji.

GTWPL prezentowała również swoje choreografie na festiwalach w Bytomiu, Sanoku, Warszawie, Zielonej Górze, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie oraz w Szwajcarii, Francji, Holandii, na Białorusi i Litwie.