Wydarzenie

Lisa Boerstra _ The Lady in Black

„The Lady in Black” to dokument opowiadający o Ann Van den Broek zrealizowany przez reżyserkę Lisę Boerstra. Film ukazuje Ann i jej tancerzy w trasie koncertowej po różnych teatrach, podczas pracy nad nowymi spektaklami, w trakcie fizycznie bolesnych prób i w momentach żarliwej pasji. Zawsze w intensywny sposób.

Reżyserka Lisa Boerstra towarzyszyła Ann przez ponad półtora roku. Dokument koncentruje się na procesie twórczym produkcji „The Black Piece”, a także na krajowych i międzynarodowych trasach koncertowych formacji, takich jak „Co(te)lette”, „I SOLO MENT”, „My Solo Men”, „The Red Piece” i „Q61 Cemetery”, do których Boerstra dołączyła. Po obejrzeniu „The Lady in Black” widać wyraźnie, że zarówno życie prywatne, jak i artystyczne Ann przeplatają się ze sobą w jej choreografiach.

 

Recenzje prasy
„Film ukazuje niejednokrotnie, jak Van den Broek tworzy własny materiał, improwizując przed kamerą. Sceny emanujące wielką siłą, ale również samotnością są tu motywem przewodnim. Wymownie piękny zabieg w wymownie pięknym filmie.”
„De Volkskrant” (NL)

„Widz zbliża się niezwykle blisko do choreografki i jej tancerzy/tancerek. Dokument ten wyraźnie pokazuje też, jak kunsztowną twórczynią teatralną jest Ann.”
„De Telegraaf” (NL)

Reżyseria: Lisa Boerstra
Produkcja: Windmill Film, Annemiek van der Hell
Premiera: 15.03.2015 r., EYE Amsterdam (NL)