Wydarzenie

Wojciech Mochniej _ „…trzy, trzydzieści trzy…” – PREMIERA

choreografia: Wojciech Mochniej
muzyka: tape collage
wideo images: Wojciech Mochniej
występuje: Wojciech Mochniej

„… jako artysta, tworzę teatr ruchu, teatr w którym poprzez eksploatację ruchu, pojmowanego jako pierwotną formę ekspresji, poszukuję określenia własnej przestrzeni sce-nicznej…” to stwierdzenie leży u podstaw teatru, jaki proponuje Wojciech Mochniej, tancerz, choreograf, który łączy pracę artystyczną z praca managera i dyrektora Gdańskiego Teatru Tańca. Jest też prezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego i organizatorem wielu spotkań teatrów tańca takich jak: Ogólnopolskie Prezentacje Form Tanecznych Dance Explosion, Letnie Laboratorium Choreograficzne, Międzynarodowe Spotkania z Tańcem Współczesnym i Teatrem.

Sztukę tańca współczesnego poznawał u wielu światowej sławy pedagogów, współpracował między innymi z Anną Sokolow, Avi Kaiserem, Liz Lerman, Risa Jaroslow czy Dawidem Dorfmanem. Był też tancerzem Śląskiego Teatru Tańca.

Występował w Stanach Zjednoczonym, Finlandii, Niemczech, Szwecji, Kanadzie,  na Litwie i Węgrzech. Jako pedagog i choreograf prowadził zajęcia między innymi na uniwersytetach w Calgary i Lethbridge czy Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Full Moon Dances” w Finlandii.

W roku 1998 otrzymał prestiżową nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za kreację i wkład w rozwój sztuki tańca współczesnego.