Wydarzenie

Wejna _ Tymczasowo

choreografia: Sylvie Pabiot
tancerze: Marie Papon, Angèle Talou, Jean David, Alexandre Da Silva
muzyka: Romain Serre
światła: Christian Toullec
kostiumy: Julie Maison
czas trwania: 60 min

W swojej najnowszej pracy choreografka Sylvie Pabiot kontynuuje eksplorację relacji międzyludzkich we współczesnym społeczeństwie. W dzisiejszych czasach, w których globalizacja i podziały społeczne są kwestiami rzeczywistego świata, jakie więzi nadal trzymają nas razem? „Tymczasowo” jest nietypowym dziełem na granicy tańca, teatru i sztuki, gdzie myśl choreograficzna jest obecna w ciele; z teatru zaczerpnięto pewien realizm akcji oraz umiarkowanie w ruchu, a ze sztuk pięknych i kwestii estetycznych – poruszanie się pomiędzy figuratywnością a abstrakcyjnością.

Spektakl swoją gamą tymczasowości, stworzonych z przerw i ciągłości wywiera wielkie wrażenie. Z porozbijanego nieporządku wyłania się harmoniczna jedność, organiczna całość, powstała zarówno z czułości, jak i przemocy, samotności i tłumu, zwyczajności i obcości. To podróż, rzeczywista i oniryczna jednocześnie. To opowieść faktów bez wróżek, a ze zwykłymi ludźmi, którzy poszukują miejsca, w którym mogą zamieszkać…TYMCZASOWO.

Wejna Dance Company została założona przez choreograf Sylvie Pabiot w 2004. Od tego czasu stworzyła 9 spektakli. Jej prace cieszą się uznaniem na skalę krajową i międzynarodową, a spektakle były wystawiane ponad sto razy w teatrach, ale także we wszelkiego rodzaju innych miejscach: w muzeach i więzieniach czy na ulicach – grupa mocno wierzy, że sztuka jest dla wszystkich, nawet sztuka współczesna.

Dla niej: sztuka jest siłą masowego tworzenia.

www.ciewejna.com

Zdjęcia