Wydarzenie

Dada von Bzdülöw _ Uff….!

wykreowali i tańczą: Aurora Lubos, Leszek Bzdyl
muzyka: Mapa, Ewa Braun, Mordy, Tricky
producent: Bałtycki Uniwersytet Tańca

Teatr Dada von Bzdülöw powstał w 1993 roku, zrealizował dotychczas 22 premiery, z których za najciekawsze uważa się „Zagłada ludu albo moja wątroba jest bez sensu”, „Peep Show”, „Ptaki podobno jak ludzie”, „Dziewczyny, lalki i nic”, „/is/”, „W cieniu rozkwitających dziewcząt”, „Wyrywacz serc, czyli balia hańby”, „Szczątki szczątków miłości”.

Spektakle Day pokazywane są w całej Europie, m.in. w Szwecji, Słowenii, Danii, Holandii,
na Litwie i Węgrzech.

Spektakl „Uff….!” w oczach recenzentów:

„Ostra muzyka koresponduje z szybkim i bardzo emocjonalnym tańcem, który jest próbą stworzenia własnego alfabetu. Świetnym technicznie i w dodatku zręcznie połączonym ze swobodnym naturalnym ruchem. Spektakl „Uff….!” jest szczery i bardzo wnikliwy, kreuje wyraźną, choć wcale nie prostasytuację między kobieta a mężczyzną. Precyzja tego sadomasochizmu psychicznego wydaje się wręcz laboratoryjna. (…) Aurora Lubos i Leszek Bzdyl pokzują ludzi, którzy mają siebie już dość, ale być bez siebie też nie mogą (…)

Nie ma tutaj fabuły, jest to przekaz wydestylowanych namiętności. Dramatyczny, wyjątkowo spójny, wartki, zwięźle opowiedziany. Bez zbędnych chwil.”

Edyta Hajduk

„(…) Leszek Bzdyl i Aurora Lubos pokazali w zaimprowizowanym mieszkaniu degeneracje związku miłosnego. Kobieta coraz bardziej manipulowana przez mężczyznę, odrzucana, odpychana, chowa się coraz brdziej w swiat swoich traumatycznym emocji. W finale odsłania symbliczną zasłonę w sypialni, gdzie pan jej małego wszechświata, uśmiechnięty siedzi nago w pozie Stańczyka. Król okazuje się błaznem.”

Sandra Wilk