Wydarzenie

Warsztaty choreograficzne dla tancerzy hip-hopowych

Zapraszamy do skorzystania z niesamowitej okazji i wzięcia udziału w warsztatach choreograficznych dla tancerzy hip – hopowych prowadzonych przez założyciela i choreografa Massala Dance Company: Fouad Boussouf oraz tancerza kompanii Nicolas Grosclaude.

14.00 – 16.00 – Fouad Boussouf
16.15 – 18.15 – Nicolas Grosclaude

 

Fouad Boussouf / Francja

Choreograf, tancerz i pedagog o pochodzeniu francusko-marokańskim. Założył Massala Dance Company w 2006 roku łącząc w swoim repertuarze różne style: hip-hop, taniec współczesny, tradycyjne tańce Północnej Afryki oraz nowy cyrk. Fouad Boussouf stworzył kilka multidyscypilnarnych spektakli, w tym: „Zoom”, “Deviation”, “Témoin(s)”, “A Condition”, “Afflux”, “Concept Lavoir”, “Transe”, “The Elements”, “Esperluette”, “Le Moulin du Diable” oraz “Näss”. Spektakle Massali zdobyły uznanie krytyków we Francji oraz reszcie Europy, na Karaibach, na Bliskim Wschodzie oraz Pólnocnej Afryce. Ostatni spektakl Massali Näss został wybrany przez Aerowaves – Europejską sieć tańca jako jeden z najlepszych spektakli roku 2018 i obecnie jest pokazywany na całym świecie.

 

Nicolas Grosclaude / Francja

Urodzony w 1994 roku, Nicolas zaczął tańczyć w 2009 roku. Uczył się w Thony Maskot School w Paryżu, a od 2014 nabywał doświadczenia w multidyscyplinarnym treningu hip hopowym współpracując z Revolution Company w Bordeaux. W Danii tańczył w Next Zone Dance Company w Kopenhadze. Nicolas dołączył do Massali w 2016 roku i tańczy w spektaklu „Näss” oraz „Transe”.

OPIS WARSZTATÓW:
“Näss”, spektakl wykonany przez Massala Dance Company z Francji, łączy hip hop, taniec współczesny i tradycyjne marokańskie rytmy. Twórcy z Cie Massala poprowadzą 23 listopada warsztaty wykorzystując tematy, style i techniki, które posłużyły jako podstawa do powstania spektaklu „Näss”.

Warsztaty mają na celu dostarczenie narzędzi choreograficznych oraz nowego słownika ruchowego tancerzom hip hopowym w celu wzbogacenia i rozwoju ich własnej niepowtarzalnej techniki.

Warsztaty będą wykorzystywały ruch, pracę z podłogą, dźwiękiem, muzyką, grawitacją i przestrzenią, będą dotyczyć wzajemnych relacji tancerzy, jak również ćwiczeń z wizualizacją, które mają pobudzić ich wyobraźnię.


Opłata: grupa 50 zł / 40 zł*
* opłata za udział w warsztatach dla uczestników Centrum Ruchu

1. Prosimy o przysłanie maila z krótkim tanecznym bio na adres mailowy warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
2. Liczba miejsc warsztatach jest ograniczona.
3. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie na poniższe dane:
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem „Warsztaty hip – hop”
Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
4. Na zgłoszenia potwierdzone wpłatą czekamy do dnia 19 listopada 2018. Po tym terminie rezerwacje miejsc w grupie nie potwierdzone wpłatą lub informacją będą zwalniane.
5. Warsztaty są adresowane do tancerzy z kilkuletnim doświadczeniem.
6. Warsztaty są adresowane do osób powyżej 16 roku życia.