Wydarzenie

Warsztaty tańca współczesnego dla tancerzy początkujących

Inna Aslamova to tancerka, choreografka, pedagożka i organizatorka wydarzeń artystycznych z zakresu tańca współczesnego w Białorusi. Ukończyła fizykę na Homelskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym (Białoruś). Zaczęła uczyć się tańca współczesnego uczęszczając na warsztaty taneczne w różnych krajach – specjalne podziękowania dla nauczycieli: Douglas Nielsen (USA), Miroslava Kovarova (Słowacja), Joe Alter (USA), Rosalind Crisp i Andrew Morrish (Australia).
W 1994 roku założyła Grupę Tańca Współczesnego „Quadro”, tworzyła spektakle i projekty, które prezentowane były w różnych krajach Europy, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii. W latach 2001–2008 Inna była kierowniczką Działu Tańca Współczesnego Dziecięcej Szkoły Tańca w Homlu, nauczycielką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (Homel), w latach 2013–2018 współorganizatorką, a od 2018 roku dyrektorką artystyczną Festiwalu Teatru Fizycznego i Teatru Tańca „Plastforma” (Mińsk).
Inna uczyła techniki tańca współczesnego, improwizacji i kompozycji dzieci i dorosłych w ramach festiwali i programów edukacyjnych w Białorusi, Polsce, Mołdawii, Francji, Rosji, Ukrainie, Szwecji i Niemczech.
Była inicjatorką i współtwórczynią takich projektów jak „Niezwykła noc teatrów” (Homel, od 2011 r.), „Letnia Szkoła Artystyczna Muzeum Marka Chagalla / Warsztaty młodych tancerzy i artystów” (Witebsk, Białoruś 2007–2011; Nienburg, Niemcy – 2011 r.). Razem z Daniilem Belkinem (Ukraina) Inna stworzyła projekt edukacyjny „The LAB Center” (od 2017 r.) oraz „ID Dance Project” (kontekst artystyczny).

Czym jest dla mnie taniec?
To niesamowita energia przepływająca przez nasze ciała i poruszająca nimi! Głęboko wierzę, że nasze ciało jest naszym najbliższym partnerem/partnerką z własną świadomością i ogromnymi możliwościami. Możemy je badać, możemy się tym bawić! Porzućmy pomysł zmuszania naszego ciała do robienia tego, co chcemy. Komunikujmy się z ciałem, aby być razem podczas ruchu.
Czym się zajmiemy?
Wykonamy kilka ćwiczeń, które zwiększą objętość ciała i wniosą nowe jakości. Będziemy współpracować z inną osobą, która pomoże nam stać się obserwatorem naszego ciała podejmującego decyzje samodzielnie. Podczas naszej praktyki zobaczymy różnorodność form zrodzonych z jednej zasady.
Pojawi się taniec, ale nie będziemy tego nawet świadomi. Pewne jest jednak, że będzie to zapierające dech w piersiach!


Do grupy C – początkującej zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poznaniem tańca współczesnego, chcące poznać możliwości własnego ciała oraz rozwinąć swój potencjał twórczy i zajrzeć do świata teatru tańca.

Koszt udziału: 60 zł

Harmonogram:
12.00 – 13.30
13.45 – 15.15

UWAGA:
1. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przekierowania Uczestnika do innej grupy.
4. Dowód wpłaty należy przesłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
5. Warsztaty są adresowane do osób powyżej 16 roku życia