Wydarzenie

Warsztaty tańca współczesnego dla tancerzy początkujących [HARMONOGRAM 11-12.11.2023]

Do grupy początkującej zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poznaniem tańca współczesnego, chcące poznać możliwości własnego ciała oraz rozwinąć swój potencjał twórczy i zajrzeć do świata teatru tańca.

Zapraszamy na spotkania warsztatowe, które poprowadzą: Inna Aslamova, Yeva Silenko i Halyna Shchupak.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

11 listopada / sobota
godz. 10:00 – 11:30 – Halyna Shchupak
godz. 11:45 – 13:15 – Yeva Silenko

12 listopada / niedziela
godz. 10:00 – 11:30 – Inna Aslamova

Koszt:
130 zł – warsztaty w dniach 11 – 12.11.2023
90 zł – warsztaty w dniu 11.11.2023
50 zł – warsztaty w dniu 12.11.2023

Uwaga:
1. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przekierowania Uczestnika do innej grupy.
4. Dowód wpłaty należy przesłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
5. Warsztaty są adresowane do osób powyżej 16 roku życia.

Bilety na wszystkie spektakle dla uczestników warsztatów do nabycia w kasie Centrum Kultury z 20 % zniżką.


Inna Aslamova

Czym jest dla mnie taniec? To niesamowita energia przelewająca się przez nasze ciała i poruszająca je!
Głęboko wierzę, że nasze ciało jest naszym najbliższym partnerem ze swoją świadomością i ogromnymi zdolnościami. Możemy się go uczyć, możemy się nim bawić! Porzućmy myślenie, w którym zmuszamy nasze ciało do robienia tego, co chcemy. Komunikujmy się z nim, aby być razem podczas ruchu.

Co będziemy robić?
Wykonamy kilka ćwiczeń, aby zwiększyć objętość ciała i wprowadzić nowe jakości. Będziemy współpracować z druga osobą, która pomoże nam stać się obserwatorem lub obserwatorką naszego ciała podejmującego decyzje samodzielnie. Podczas części praktycznej zobaczymy różnorodność form zrodzonych z jednej zasady. Pojawi się taniec, ale sam nie będzie wiedział, że nim jest. Z pewnością będzie to przeżycie zapierające dech w piersiach!

Biografia:
Tancerka, choreografka, nauczycielka i organizatorka wydarzeń artystycznych z zakresu tańca współczesnego w Białorusi. Ukończyła fizykę na Homelskim Uniwersytecie Państwowym (Białoruś) i rozpoczęła naukę tańca współczesnego uczestnicząc w warsztatach w różnych krajach. Specjalne podziękowania dla nauczycieli: Douglas Nielsen (USA), Miroslava Kovarova (Słowacja), Joe Alter (USA), Rosalind Crisp i Andrew Morrish (Australia). W 1994 roku założyła formację tańca współczesnego Quadro, z którą stworzyła spektakle i projekty prezentowane w różnych krajach Europy, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii. W latach 2001–2008 Aslamova była kierowniczką sekcji tańca współczesnego Dziecięcej Szkoły Tańca w Homlu, w latach 2018–2021 nauczycielką Wyższej Szkoły Sztuki (Homel), w latach 2013–2018 współorganizatorką, a od 2018 roku dyrektorką artystyczną Festiwalu Teatrów Ruchu i Tańca Plastforma (Mińsk).
Aslamova uczy dzieci i dorosłych techniki tańca współczesnego, improwizacji oraz kompozycji w ramach festiwali i programów edukacyjnych w Białorusi, Polsce, Mołdawii, Francji, Rosji, Ukrainie, Szwecji i Niemczech.
Była inicjatorką i współtwórczynią takich projektów jak „Niezwykła Noc Teatralna” (Homel, od 2011), „Letnia Szkoła Artystyczna Muzeum Marka Chagalla / Warsztat młodych tancerzy i tancerek oraz artystów i artystek” (Witebsk, Białoruś, 2011; Nienburg, Niemcy, 2011). Wraz z Daniilem Belkinem (Ukraina) Aslamova tworzy projekt edukacyjny „The LAB Center” (od 2012 r.) oraz „ID Dance Project” (kontekst artystyczny).

Halyna Shchupak

Na naszym spotkaniu warsztatowym delikatnie obudzimy nasze ciała, a następnie zaproszę Was do wspólnego sprawdzenia pomysłów, które stworzą okoliczności do użycia własnych instynktów i reakcji, aby podążać swoją drogą w ruchu. Będziemy poruszać się w parach i w grupie. Podczas zajęć zaproponuję także swoją choreografię. Będzie można się jej nauczyć lub spróbować znaleźć w niej swój ruch i zbudować frazy ruchowe.

Biografia:
Tancerka pochodzi ze Lwowa w Ukrainie. Zawsze szuka różnych sposobów na podejście do życia, a taniec jest jednym z jej wyborów. Korzystając z różnych metod taneczno-teatralnych, zbliża się do istoty tańca i znajduje związek między tańcem a życiem.

Studiowała choreografię na Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki oraz brała udział w różnych projektach i warsztatach taneczno-teatralnych. Z czasem stała się częścią lokalnego teatru tańca współczesnego TILO we Lwowie, w którym występowała w sztukach i filmach tanecznych. Próbowała też swoich sił jako reżyserka filmów tanecznych. W 2021 roku stworzyła swój pierwszy film krótkometrażowy pt. „Nie tracę nadziei, dopóki oddycham”.
Obecnie przebywa w Niemczech na rezydencji w Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, gdzie uczestniczy jako tancerka w projekcie Rainera Behra pt. „VONA”.
Również we współpracy choreograficznej z Rainerem Behrem stworzyła solo „Nie przestawaj oddychać”. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym Folkwang, gdzie ma szansę zgłębiać tajniki tańca i ruchu.

Eva Silenko jest tancerką, choreografką i nauczycielką pochodzącą z Ukrainy. Patrzy na taniec pod różnymi kątami, jest w odwiecznym poszukiwaniu nowości. Dzięki temu kreuje swój niepowtarzalny styl i odkrywa nowe umiejętność u innych. Jej narzędzia opierają się o zupełnie nowatorskie techniki.
Ukończyła m.in. następujące programy szkoleniowe: „Johan Inger Repertoire” Zorana Markovica, „Crystal Pietes” Sandry Marin Garcíi oraz „Gaga Technique”.
Silenko od dzieciństwa uczyła się tańca klasycznego i ludowego, a także akrobatyki. Studiowała na Uniwersytecie KhDAK na Wydziale Choreografii Nowoczesnej. Tancerka brała udział w różnych projektach kreatywnych w Ukrainie i Niemczech.
Tańczyła w głównym składzie Martina Dance Company. Obecnie pracuje w Pina Bausch Tanztheater Wuppertal (Niemcy) i jest jedną z tancerek w spektaklu „VONA” (choreografia: Rainer Behr). Spektakl pokazywany był w Wuppertalu, Ostnabrück, Kolonii (Niemcy) oraz w Poznaniu (Polska).Silenko jest uczestniczką i zwyciężczynią bitew improwizacyjnych i konkursów tańca w stylu współczesnym, MATM i „All Styles” w Niemczech i Ukrainie.

Wątki, które zaproponuję na swoich warsztatach:
– Poszukiwanie połączeń w ciele.
– Waving i izolacja – jako narzędzia improwizacji.
– Choreografia zabezpieczająca materiał, zbudowana na izolacji i wykorzystaniu różnych poziomów w przestrzeni.