Wydarzenie

Warsztaty z krytyki tańca

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych rozwijaniem swoich umiejętności pisania o tańcu do wzięcia udziału w warsztatach krytycznych. Zajęcia poprowadzi holenderski dziennikarz, Joost Goutziers, od lat zajmujący się profesjonalnym pisaniem o tańcu. Będzie to wyjątkowo okazja rozwinięcia swojego warsztatu w tym zakresie.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, stąd niezbędna jest dobra znajomość tego języka, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach.
Zainteresowanych poprosimy o przesłanie CV, krótkiego uzasadnienia chęci wzięcia udziału w warsztatach wraz z opisem wcześniejszego doświadczenia z pisania o tańcu oraz określenia poziomu znajomości języka angielskiego, na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl. Koniecznie z dopiskiem „WARSZTATY Z KRYTYKI TAŃCA” do 4 listopada.

Joost Goutziers / Holandia

Dziennikarz piszący dla holenderskiej gazety Brabants Dagblad. Specjalizuje się w pisaniu o sztuce, głównie teatrze, tańcu, współczesnym cyrku i teatrze ulicznym. Jest autorem biografii Gerarda van Maasakkers, holenderskiego wokalisty i autora tekstów piosenek. Obecnie pracuje nad książką o tańcu współczesnym na południu Holandii (o wpływach zaczerpniętych z belgijskiego i niemieckiego theatredance). W 2014 Joost napisał artykuł o współczesnym tańcu w Polsce dla Dance Magazine w Holandii. Dla Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca poprowadzi trzydniowe warsztaty z krytyki tańca.