Wydarzenie

Ann Van den Broek _ We Solo Men

Pomysł i choreografia: Ann Van den Broek
tancerze: Dario Tortorelli, Cecilia Moisio, Andreas Kuck, Judit Ruiz Onandi, Jan Martens, Jan Deboom
muzyka i realizacja:Arne Van Dongen
projekt świateł: Bernie van Velzen
scenografia: Niek Kortekaas
kostiumy: Ann Van den Broek
doradca: Marc Vanrunxt
makijaż: Jos Brands
konsultant języka migowego: Marie De Corte
dźwięk: Michiel Brongers
światła-technika: Frank van Schie
zdjęcia:Maarten Van den Abeele.
Specjalne podziękowania dla:  Christine Engelen, Ortwin de Graef, Michael Jas, Herman Temmerman, David van Bouwel
czas: 70 min

koprodukcja Stichting WArd/waRD (NL), vzw WArd/waRD (BE), Korzo Productions (Haga NL)i ccBerchem (Antwerpia BE). Wsparcie finansowe udzielone przez Holenderską Fundację Sztuk Performatywnych i rząd flamandzki

Grupa tancerzy: różne osobowości, a jednak tworzą całość. Są opanowani potrzebą wyrażania się i nawiązania kontaktu. Na scenie wszystko jest możliwe: to bardzo potężne miejsce. Ogarnia ich poczucie przerażenia. Działanie i wycofanie się, siła i słabość, konfrontacja i osamotnienie. Próby komunikacji kończą się niepowodzeniem. Następstwa braku komunikacji. Ciała pod obserwacją. Ciała potępione.

Nowa choreografia Ann Van den Broek jest męskim dziełem. We Solo Men skupia się na konflikcie pomiędzy, z jednej strony, pragnieniem zabawienia i brakiem możliwości komunikacji z drugiej strony. Wołanie mające przyciągnąć uwagę staje się rozpaczliwym wołaniem. We Solo Men jest rozrywką i, w sumie, samotnym skeczem.

Ann Van den Broek stworzyła rytmiczną kompozycję, na którą składają się dźwięki, słowa, ruchy i język ciała, mającą na celu nawiązanie kontaktu z publicznością. Arne van Dongen ponownie napisał muzykę dla Van den Broek – jest ona wykonywana i aranżowana na żywo na scenie, na podstawie dźwięków wydawanych przez tancerzy. Za scenografię odpowiada Niek Kortekaas, a za światło Bernie van Velzen.