Wydarzenie

Teatr Tańca nei _ Wyjście…

Teatr Tańca nei jest niezależnym teatrem tańca w Warszawie. Działa od 1993 roku.
Był trzykrotnie nagradzany w Kaliszu, video z pracami choreografów teatru prezentowano podczas American Dance Festival 94 w Durnham. Wystąpił na Festiwalu Hor-Fest w Austrii, na festiwalu Tanec Praha (obok m.in. DV8 z Londynu i Trisha Brown z Nowego Jorku), a w 1997 roku na festiwalu „Taniec XXI wieku” w Kijowie. Edyta kozak otrzymała prestiżowe stypendium choreograficzne American Dance Festiwal w Durnham. Beata Wojciechowska i Paweł Pniewski – stypendium dance Program University of Washington 96 i teatcher’s Certification Program (Seattle 97), na którym uzyskali certyfikat nauczyciela techniki Skinner Releasing. Stypendia przyczyniły się do powstania spektaklu „Cabinet 2007”, w którym po raz pierwszy w Polsce wykorzystano technikę tańca na nisko zawieszonych trapezach.

O przedpremierowym pokazie „Wyjście…”

Wyjście… z domu, z sytuacji czy wyjście awaryjne – oto na czym upływa nam spora część naszego życia, czasami jest to śmieszne, czasami groteskowe, a czasami tragicznie poważne.

Wyjście… na party, do opery czy na piwo powoduje w nas zmiany nastroju, sposobu zachowania, słowem przybranie pewnej maski.

A co na zewnątrz: czy wkładając odpowiednie buty, okulary czy krawat – nie zakładamy maski na nasze ciało?

choreografia: Iwona Runowska, Paweł Pniewski
muzyka: collage
tańczą: Iwona Runowska, Paweł Pniewski