Wydarzenie

Anna Finke _ Wystawa fotografi Anny Finke “Merce Cunningham Dance Company”

Anna Finke współpracowała z Merce Cunningham Dance Company od 2004 roku jako projektant kostiumów, kierownik działu garderobianego; była także fotografem zespołu Merca Cunninghama.

Wiele z prezentowanych zdjęć było wykorzystywanych do reklamowania MCDC na całym świecie, na pozostałych uchwycone zostało życie zespołu w ich siedzibie oraz na trasie. Zdjęcia zostały wykonane w latach 2008-2011 na scenach całego świata.

Anna Finke spotkała Merca Cunninghama podczas stażu odbywanego w Jacob’s Pillow. W roku 2004 rozpoczęła współpracę z Merce Cunningham Dance Company, a w rok później została zatrudniona jako kierownik działu garderobianego. Finke uczestniczyła w trasach MCDC prze ostatnie osiem lat istnienia grupy, od 2006 pełniąc rolę fotografa zespołu, a od 2007 – projektanta kostiumów. Stworzyła kostiumy do rozlicznych Wydarzeń (Events) oraz do Nearly 90², scenicznego odtworzenia ostatniego spektaklu Cunninghama. Kostiumy do ostatniego spektaklu MCDC, który odbył się w Park Avenue Armory, zostały zaprezentowane na stronach internetowych magazynu Vogue.

 

Lublin Event prezentowany jest za zgodą i dzięki wsparciu Merce Cunningham Trust