Wydarzenie

Katarzyna Piątkowska _ Zatrzymane w tańcu

Już po pierwszym spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca, na którym się było, dostrzec można analogię między malowaniem a tańcem. Pomijając malarskość tańca samego w sobie, ruch ciała wykonawcy, może być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy- jak ruch pędzla.

Wystawa prezentuje dwa cykle obrazów.

Akwarele- bardzo swobodna interpretacja spektakli LTT. Inspiracje ludzkim ciałem w ruchu, uchwyconym w niemalże awykonalnych pozach.

Oleje- wierne, naturalistyczne odzwierciedlenie poszczególnych aktorów i/lub scen ze spektakli również Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej

Zestawienie tak odmiennych technik jest celowe. Ukazuje swobodę, z jaką porusza się ciało w tańcu – rozpływa akwarelą w przestrzeni scenicznej, a zarazem dopracowanie ruchu scenicznego, ze wszystkimi jego szczegółami, jakie zostały zatrzymane w technice olejnej.

Autorka – Katarzyna Piątkowska, od 2000 roku 12 wystaw indywidualnych i udział w 11 wystawach zbiorowych. Ukończyła Lubelską Szkołę Projektowania, obecnie Studentka Wydziału Artystycznego UMCS. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Kultury w latach 2006 i 2007. Jest również autorką pięciu tomików poezji.