Wydarzenie

Marcel Leemann Physical Dance Theater _ Życie we mgle

choreografia: Marcel Leemann
tańczą: Azusa Nishimura, Emma Ribbing, Mariusz Jedrzejewski, Christos Strinopoulos, Ismaél Oiasrtzabal, Joshua Monten, Sylvia Rijmer
muzyka: Silas Beri
światła: Jonas Bueler
projekt: Marcel Leemann Physical Dance Theater
kosiumy: Marcel Leemann
czas trwania: 60 min

Mgła tłumi akustyczne postrzeganie. W gęstej mgle tworzy się pewien słuchowy krajobraz, rodzaj ”sytuacji radiowej”. Mgła błyszczy w ciemności. W tym otoczeniu, ośmiu tancerzy, razem z choreografem, autorem i muzykiem rozpoczynają badanie. Niektóre rzeczy są ujawnione, inne nie; niektóre rzeczy są dostrzegalne, inne nie. Jest to paradoks mgły: będąc ukrytym możesz być odsłoniętym. We mgle jest więcej fantazji niż tam, gdzie rzeczywistość jest odsłonięta. We mgle rozwija się czujność, co wiąże się ze zwiększonym zaufaniem we własną spostrzegawczość i instynkt.
Niemieckie słowo “mgła” (nebel) czytane od tyłu oznacza “żyć” (leben) – fascynujący przypadek.
Spektakl jest inspirowany twórczością Michaela Stauffera.

Marcel Leemann Physical Dance Theater tworzy emocjonalne, mocne fizycznie  spektakle teatru tańca, pełne humoru i pasji, a także zaskakujące swoją surowością. Prace Leemenna oparte są na strukturalnej improwizacji, z zastosowaniem jego odrębnego języka ruchu. Współpraca z DJ-ami, VJ-ami, kompozytorami i pisarzami owocuje bogatym procesem twórczym. Marcel Leemann Physical Dance Theater pracuje zarówno z grupą stałych tancerzy, jak i z zapraszanymi przez siebie gośćmi.

Zdjęcia