Wydarzenie

Tabea Martin _ Field

Trzy ciała. Jedna wspólna przestrzeń. 100 największych przebojów miłosnych.

Pragną, aby coś się im przytrafiło. Pragną eksplozji. Będą walczyć do samej krwi, aby znaleźć miłość, ciepło, uznanie. Wybitnie atletyczne oraz dynamiczne, to trio jest niczym pole bitwy.

Kończyny splatają się niczym macki, kiedy tancerze podążają ku sobie, jednocześnie walcząc ze sobą. Czy jest to czyste szaleństwo, które nic nie znaczy? Im dłużej są razem, tym bardziej czują się samotni.

Jest to spektakl o nieustającej walce w oczekiwaniu na to coś, co powinno się w życiu wydarzyć. Jest to spektakl także o rozczarowaniu, które się pojawia kiedy to coś co się wydarzyło, nie jest tym czego tak naprawdę chcieliśmy. Jest to spektakl, który próbuje zrozumieć co motywuje ludzi do działania oraz w jaki sposób się angażujemy. Jest to spektakl o trójce ludzi, którzy chcą się ze sobą porozumieć. Którzy wierzą w siłę bycia „RAZEM” oraz którzy finalnie ponoszą klęskę w próbie zrealizowania tego marzenia.

Spektakl stawia sobie pytania: jak porozumiewamy się z innymi oraz staramy się z innymi być. Zastanawia się nad niemożliwościami tych połączeń. Czy możliwe jest, aby jednostka zatraciła się w grupie? Czy jednostka jest w stanie porzucić własny tok myślenia? Spektakl obrazuje mechanizm, który doprowadza do tragedia, wynikającej z nieumiejętności spotkania się jednego człowieka z drugim.

 

choreografia: Tabea Martin
asystentka choreografki: Viola Perra
tancerze: Raquel Miro, Carl Staaf, Rober Gomez
dramaturgia: Youness Anzane
projekt świateł: Minna Heikkilä
obsługa oświetlenia: Dave Staring
kostiumy: Mirjam Egli
organizacja trasy: Larissa Bizer
podziękowania: Sebastian Nübling, Matthias Mooij, Rebecca Weingartner, Laura Pregger, Pol Bierhoff
współprodukcja: Gymnase CDC / Roubaix – Kaserne Basel, Partners: Rotterdamse Schouwburg / Rotterdam – Theater aan het Vrijthof / Maastricht – Grand Theatre /Groningen – ADN / Neuchatel, wsparcie: Centre National de la Danse / Paris – Kanton Basel-Landschaft
premiera: 9 kwietnia 2014
czas trwania: 45 min

Lokalizacja

Galeria Labirynt, Księdza Jerzego Popiełuszki, Lublin, Polska